بروز خطا
   [message]
اشتراک در سوال
رای ها
[dataList]

پیش فروش آموزش ساخت بازی با OpenGL و جاوا

uncocoder  4 سال پیش  2 سال پیش
+25 0

دوستان گرامی،

چندی پیش داشتم دنبال پروژه های زیر خاکیم می گشتم، با این پروژه برخورد کردم.دانلود فیلم این پروژه:

( لینک دانلود کیفیت بسیار بالا )

( لینک دانلود کیفیت پایین )

احساس کردم تمایل دوستان برای فراگیری این پروژه باید بالا باشه، اما چون می خوام با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به تدوین آموزش این پروژه بکنم، فرآیندی با نام پیش فروش رو در سایت قرار دادم.

امکانات این پروژه ( که در آموزش آن هم قرار خواهد داشت ):

 • استفاده از Java خام ( بدون استفاده از هیچ موتور بازی خاصی )
 • بکارگیری OpenGL جهت ترسیم دو بعدی در فضای سه بعدی
 • Map کردن Font به Texture های محیط سه بعدی
 • استفاده از فایل های SVG به عنوان Asset های دو بعدی
 • استفاده از OpenGL Shader ها جهت جان بخشی بیشتر به ماهی ها
 • تبدیل بسیار Optimize فایل های SVG به Texture در لحظه بارگزاری Texture ها
 • استفاده از سیستم Component Base برای انیمیشن ( بکارگیری همزمان چند Animation بر روی یک Entity )
 • طراحی و کد نویسی پارتیکل سیستم دارای جاذبه، چرخش، Opacity، سرعت اولیه، سایز و ... ( بکار گرفته شده در حباب ها، گلها و ... )
 • تولید پوشش گیاهی ( زیر آب و روی زمین ) با استفاده از الگوریتم ( برای جلوگیری از تکراری شدن تصویر )
 • واکنش کلیک بر روی Entity های دلخواه
 • بکارگیری صدا در پس زمینه و یا کنترل کامل روی پخش آن
 • موارد فوق منجر به تولید یک موتور بازی سازی دو بعدی در فضای سه بعدی می شود
 • تولید کننده سناریو با استفاده از آرایه های ساده و ذکر کردن فایلهای صوتی
 • ...

توجه داشته باشیم که این آموزش بسیار طولانی و پیچیده خواهد بود و با فراگیری آن بسیاری از تکنیک های تولید یک موتور بازی ( چه دو بعدی و چه سه بعدی را خواهیم آموخت ). از آنجاییکه از هیچ میان افزاری برای تولید این موتور بازی استفاده نشده است یک دوره کامل بازی سازی بر پایه Java و OpenGL خواهد بود.

پیش فروش چگونه است:

در فرآیند پیش فروش، دانش پذیر با پرداخت هزینه مشخصی، محصول را خریداری می کند. از قبل زمان شروع تدوین این پکیج و خاتمه آن، و همچنین حداقل قیمت عرضه برای سایرین مشخص شده است. از آنجاییکه پشتوانه رکورد آموزشها ، پیش فروش می باشد، در صورتیکه پروژه طبق برنامه ریزی اعلام شده پیش رود، امکان عودت وجه پیش خرید مقدور نیست.

چنانچه تعداد پیش فروش در موعد مقرر به حد نصاب نرسد، فرآیند پیش فروش و تولید آموزش ملغی خواهد شد و وجوه واریزی به حساب دانش پذیران مسترد می شود.

شرایط پیش فروش این پروژه چگونه است؟

مبلغ پیش خرید این پروژه:
200،000 تومان

حداقل مبلغ فروش برای سایرین پس از عرضه:
300،000 تومان ( یعنی در فرآیند پیش خرید حداقل 100،000 تومان سود خواهید کرد )

فرصت پیش فروش و بررسی حد نصاب:
1 تیر ماه 1397

تعداد خرید ها تا رسیدن به حد نصاب:
150 نفر

شروع واریز وجوه در صورت نرسیدن به حد نصاب:
2 تیر ماه 1397

شروع تدوین آموزش در صورت رسیدن به حد نصاب:
1 مرداد 1397 ( هر هفته رکورد های جدید منتشر خواهد شد )

تکمیل آموزش:
15 شهریور 1397 ( تمام آموزش ارائه خواهد شد )

حداقل ساعت آموزشی:
25 ساعت ( تعهد داده شده )

حداکثر ساعت آموزشی:
نامشخص اما تخمین حدود 40 ساعت است ( تعهد آور نیست )

کپی رایت:
امکان عرضه همین پروژه در مارکت ها ممکن نیست و به اهداف آموزشی سورس آن ارائه می شود.

نحوه واریز مبلغ پیش فروش:

مبلغ خرید این پروژه به صورت پیش فروش 200،000 تومان می باشد که قابل پرداخت به صورت کارت به کارت خواهد بود.

شماره کارت مقصد:    6104337947634380
به نام:                    بهنام آقاجانی

بسیار بسیار بسیار مهم:

لطفاً حتماً پس از واریز تنها از طریق تیکت سایت شماره حواله پرداختی ( یا تصویر قبض ) را اعلام نمایید تا پس از عرضه محصول، حساب شما قابل شناسایی و اختصاص لایسنس باشد. ارسال اطلاعات حواله از طریق تلگرام یا پیامک و ... ممکن است در آینده مشکلاتی برای شما ایجاد کند.

چنانچه سئوالی بود در نظرات این قسمت مطرح نمایید.

+2 0
سلام استاد... خدا قوت خیلی خوشحال شدیم این خبر را شنیدیم. چند تا سوال داشتم : 1- قسمت کپی رایت که گفتید رو متوجه نشدم.2- اینطوری که فهمیدم اینکه این پروژه کلا ساخت موتور بازی سازی هست و ربطی به آموزش بازی سازی با موتور آنریل ندارد. پس اشکال ندارد که هردو را در راستای هم یاد بگیریم ؟ 3- هزینه پروژه را بایستی تا قبل از 1 تیر ماه واریز کنیم؟ (4 سال پیش)
+2 0
نظر پاسخ1: در بسیاری از آموزشها سئوال این است که میشه این پروژه رو بازنشر داد، در اینجا پاسخ منفی هست ولی میشه از امکانات تعبیه شده برای ایجاد یک پروژه جدید با گرافیک جدید و ماهیت جدید اقدام کرد، اما همین پروژه رو نمیشه در مارکت ها عرضه کرد. پاسخ 2: این آموزش صرفاً برای اندروید و OpenGL هست، هر چند که میشه اون رو به Java روی PC هم به سادگی تعمیم داد. اما ماهیت آن با آموزش UE4 کاملاً متفاوت هست. مطالعه همزمان هر دو بلا اشکال هست و حتی دید شما را برای ساخت بازی با Unreal Engine وسیعتر می کنه پاسخ 3: چون حتمیتی در عرضه این پکیج وجود ندارد، با استقبال کاربران پکیج تولید خواهد شد و در تجربه نشان داده شده، رأی کاربران متفاوت از این است که آیا پولی بابت آن پرداخت می کنند یا خیر. به همین دلیل تا 1 تیر ماه چنانچه به حد نصاب نرسید، هزینه های پرداخت شده به همه دوستانی که پیش خرید کرده اند باز خواهد گشت. (4 سال پیش)
+1 0
سلام استاد با این آموزش امکان یاد گرفتن یونیتی هم هست؟ در نظر دارید که در آینده یونیتی هم آموزش بدید؟ چون جدیدا خیلی معروف شده و تقریبا دوسال هست که رایگان شده و کراس پلتفرم هم هست. (4 سال پیش)
+2 0
نظر این آموزش ارتباطی به Unity ندارد ولی به طور کل ذهنیت شما را در مورد ساخت یک موتور بازی تقویت می کند. من علاقه ای به Unity ندارم و بیشتر Unreal Engine را مناسب می دانم. (4 سال پیش)
+4 0
سلام استاد چند وقت پیش ویدیویی از بازی ای گذاشتید که در اخر دوره بازی سازی ساخته می شد. همون بازی هدایت توپ. من اون رو به این بازی بسیار ترجیح میدم. (4 سال پیش)
+2 0
عالیه ، با مطالعه این آموزش ها میشه در آینده به قابلیت های انجین اضافه کرد ؟ و کلا یه انجین اوپن سورس روی گیت داشت ؟ یا میشه اون رو به جایی رسوند که توانایی رقابت با AndEngine داشته باشه و ضعف های اون رو پوشش بده ؟ محیط برنامه نویسی احتمالا اکلیپس هست ؟ میشه انجین رو به عنوان لایبری به اندروید اضافه کرد ؟ خروجی فقط برای ویندوز هست یا اندروید ؟ یا میشه از اون برای IOS هم کمک گرفت ؟ چیزی شبیه به LibGDX ؟ (4 سال پیش)
+2 0
یه مورد رو فراموش کردم ، قابلیت ساپورت از سوکت در انجین قرار داده میشه ؟ مثلا امکان استفاده از لایبری های لینک برای برقراری سوکت در انجین ممکن خواهند بود ؟ (4 سال پیش)
+2 0
بازم فراموش کردم ! برای فیزیک از نمونه هایی مثل box2d استفاده میشه ؟ یا فیزیک هم جزئی از آموزش خواهد بود ! (4 سال پیش)
+1 0
نظر آن دمو پروژه ای بود که در آموزش ساخت بازی UE4 قرار دارد و هم اکنون آن پکیج قابل خریداری است. پروژه نیز به زودی با آموزشش تکمیل شده و به ادامه پکیج اضافه خواهد شد. پروژه فعلی در Java/Android است و موتور بازی از 0 تا 100 توسط خود ما برنامه نویسی و آموزش داده می شود. (4 سال پیش)
+1 0
نظر موتور بازی بسیار زیاد وابسته به OpenGL است ولی با Java برنامه نویسی می شود، بنابراین بکارگیری آن در iOS و یا ویندوز دشوار است. اما با استفاده از برنامه نویسی Java در Windows قابل بکارگیری خواهد بود. افزایش امکانات طبیعتاً امکان پذیر است ولی درج آن به عنوان یک موتور Open Source با توجه به کپی رایت آموزشها ممکن نیست. (4 سال پیش)
+1 0
نظر بازی مذکور در بستر شبکه نمی باشد بنابراین Socket Programming در آن وجود ندارد ولی با توجه به اینکه سورس به طور کامل توسط خود ما نوشته و آموزش داده می شود، اضافه کردن هر امکانی توسط خود دانش پذیر ممکن است. (4 سال پیش)
+1 0
نظر بازی مذکور فیزیک خاصی ندارد. تنها فیزیک مهم آن سیستم Particle است که خود ما فرمول هایش رو می نویسیم. اما طبیعتاً امکان متصل کردن به هر Library یا موتور فیزیک دیگری توسط دانش پذیر فراهم است و بسته به توانایی دانش پذیر دارد. (4 سال پیش)
0 0
با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم بگم که مثل آموزش های قبلی یک ویدیو "قبل از خرید بدانیم" تدوین نمایید. (4 سال پیش)
0 0
نظر از آنجاییکه در حال حاضر حتمیتی برای تدوین این آموزش وجود ندارد، ایجاد و تدوین ویدئو اثر بخشی ندارد. توضیحات کامل اینکه چه چیزهایی در پکیج آموزشی قرار خواهد داشت، در همین تاپیک مطرح شده. (4 سال پیش)
+1 0
سلام استاد من به بازی سازی علاقه خیلی زیادی دارم و پکیج بازی سازی با موتور Unreal Engine رو تهیه کردم و آیا این آموزش میتونه کمکی به من که میخوام توی این زمینه حرفه ای بشم بکنه؟ و اگر یه ویدیو --قبل از خرید بدانید-- تدوین کنید که کامل توضیح بدید توی این دوره دقیقا چه کار میکنیم و برای چه پلتفرم هایی بازی میسازیم خیلی عالی میشه راستی! یه ایده خوب اگر توی یکی از پکیچ های حاضر در سایت اصول ساخت بازی مثل داستان سرایی و ایجاد جذابیت در بازی و تجاربتون در ساخت بازی ویا... اضابه کنید محشره (4 سال پیش)
+1 0
نظر در آموزش Unreal که شروع تدوین ادامه آن از فردا ( 7 خرداد 97 ) شروع خواهد شد، تولید بازی در موتور Unreal و طبیعتاً بدون توجه به زیر ساخت یک موتور بازی مطرح خواهد شد. پس از تکمیل این آموزشها ویدئو قبل از خرید بدانیم آن نیز ایجاد خواهد شد. اما در خصوص آموزش مطرح شده در این Topic ، آموزشی برای ساخت یک موتور بازی دو بعدی SVG محور و با پیاده سازی Particle System اختصاصی آن می باشد. امکانات این پروژه و آن چیزی که باید در آموزشها قرار گیرد، به همراه Demo پروژه در محتوای سئوال درج شده است. (4 سال پیش)
+1 0
سلام استاد خسته نباشید در صورت رسیدن به حد نصاب تا تاریخ 1 تیر پیش فروش تا 1 مرداد ادامه دارد یا 1 تیر پیش فروش تمام میشود ؟ (4 سال پیش)
0 0
نظر پیش فروش 1 تیر تمام می شود و از 1 تیر ( در صورت رسیدن به حد نصاب ) مبلغ فروش به قیمت نهایی پکیج ( حداقل 300،000 تومان ) خواهد بود. (4 سال پیش)
0 0
سلام استاد خداقوت،یعنی این آموزش برای ساخت بازی های اندرویدیه؟ (4 سال پیش)
0 0
نظر بله، اما در حد ویدئو ارائه شده که البته کم هم نیست و امکانات بسیاری دارد. (4 سال پیش)
+1 0
یکی از دلایلی که هنوز خرید نکردم اینه که باید تو گرمای 49 درجه بوشهر برم پشت بادجه کارت به کارت کنم ، که همیشه یادم میره ! هربار که رفتم بیرون کلا پشیمون میشم برم دم بادجه ، فقط سریع میخوایم برگردیم زیر کولر ! امکانش هست یه لینک از زرین پال ؟ یا لینک پرداخت آنلاین گذاشته بشه ؟ (4 سال پیش)
+5 0
نظر همراه بانک ها، اینترنت بانک ها، تلفن بانک ها همواره دوست شما هستن. تکنولوژی گریز نباشیم. (4 سال پیش)
0 0
سلام استاد . گفتین تا اول تیر ماه . من الان دیدم . حد نصاب رسید ؟ بخرم ؟ یا کنسل شده دیه قرار نیس ادامه داشته باشه ؟ (4 سال پیش)
0 0
با توجه به پاسخ انتهایی همین صفحه، تدوین این آموزش لغو شده است. (4 سال پیش)
0 0
سلام استاد آقاجانی ، استاد لینک دانلود خرابه خیلی دوست دارم اون پروژتونو ببینم لطفا لینکشو در اختیارم قرار بدید مرسی (2 سال پیش)
+1 0
نظر با تشکر از اطلاع رسانی شما. لینک تصحیح شد. (2 سال پیش)
+1 0
استاد واقعیتش خوشم نیومد از دمویی که گذاشتید :))) ماها چون با Unreal زیاد کار کردیم گرافیک پایین تر تو نظرمون خیلی جایگاهی نداره . هر چند که من مطمئنم شما در این آموزش ماهی به دست کسی نمیدادید بلکه طوری ماهی گیری رو یاد میدادید که به راحتی فرد بتونه تعمیم بده به هر چیزی که تو ذهنشه و از این حیث اگه بررسی کنیم باز هم آموزش بسیار ارزشمندی میشد . (2 سال پیش)
 برای این سوال 6 پاسخ وجود دارد.
پاسخ به سوال 
سعید  4 سال پیش
+2 0

سلام

خیلی خوبه ولی به شرطی که قبلش آموزش بازی سازی unreal  هم تکمیل بشه

قیمتشم ای کاش کمی پایین تر میگرفتید

ممنون

+5 0
تکنیک هایی که داخل این پروژه مطرح می شود ، آموزشش نمونه ایرانی و خارجی ندارد و به جرأت می تونم بگم اگر به انگلیسی تدوین می شد، تبدیل به یک محصول پرفروش می شد. هر چه با خودم کنار اومدم دیدم نمی تونم کمتر از 300،000 تومان برای آن قیمت گذاری کنم که برای پیش خرید آنرا 200،000 تومان عرضه می کنیم. (4 سال پیش)
+2 0
لینک وقتی استادی مثل شما وجود داره و تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهداف والا طی میکند ، جز این آموزش ها رو نداریم در هیچ جا!! (4 سال پیش)
پاسخ به سوال 
رها  4 سال پیش
+5 0

با سلام و خسته نباشید فراوان

این مجموعه به طور قطع بسیار ارزشمند و با کیفیت می باشد اما اگر امکانش هست ادامه ی راه آنریل رو در اولویت بذارید. من منتطر هستم ببینم ادامه ی کار به چه شکلی هست آیا مباحث کدنویسی هم مطرح می شود که اقدام به خرید بکنم یا خیر.چون الان تمام آموزش های فارسی که برای آنریل موجود می باشد تا اندازه ای نه چندان عمیق به مطالب و تکنیک های مختلف می پردازند و یک مجموعه ی کامل و جامع هنوز موجود نیست.

با تشکر زیاد

+1 0
بله، رکورد آموزش UE4 در اولویت است و در لحظه حاضر ( 4 خرداد 97 ) شروع به تدوین شده است. چنانچه این پکیج به حد نصاب برسد، تداخلی با تدوین آموزش بازی سازی ندارد و در آن زمان آموزش بازی سازی به اتمام رسیده است. (4 سال پیش)
0 0
با تشکر استاد عزیز (4 سال پیش)
پاسخ به سوال 
engmmrj  4 سال پیش
0 0

با سلام

پس از سپری کردن این دوره , ما چه نوع بازی های رو می تونیم درست کنیم ؟ آیا بازی می تونیم درست کنیم یا انیمیشن ؟
لینک ویدئو که شما گذاشتی یک انیمیشن هست

0 0
نه اتیمیظن نیست. اگر اشاباه نکنم فیلم ضبط سده ای از بازی هست. (4 سال پیش)
+1 0
استاد چرا قابلیت ویرایش رو به کامنت ها نمیذارید. واقعا خیلی بده اینطوری. (4 سال پیش)
+1 0
نظر واقعاً خیلی بده و خیلی آزار دهنده هستش :| (4 سال پیش)
0 0
یک بازی اندرویدی باید به Touch پاسخگویی کند و تمام. در دمو قرار داده شده که از محیط بازی گرفته شده است، قابلیت کلیک بر روی Sprite ها وجود دارد که می تواند المنت های زنده درون بازی باشد یا UI ساخته شده. طبیعی است که یک موتور بازی بخش های متنوع و متفاوتی دارد در اینجا طبق دموی عرضه شده موتور آن ساخته می شود و اگر امکانی در آن دیده نمی شود، وجود ندارد و اگر امکانی دیده می شود حتماً در آموزش وجود خواهد داشت. (4 سال پیش)
پاسخ به سوال 
هادی  4 سال پیش
+1 0

باسلام

ضمن عرض تشکر بابت زحمات استاد عزیز.

در بهترین بودن این دوره شکی نیست اما باتوجه به اینکه دوره های قبلی هنوز به طور کامل تکمیل نشده اند، و با روی کار آمدن زبان کاتلین جاوا برای اندروید کمی کم رنگ تر از گذشتهشده است.

بنده متاستفانه تمایلی برای تهیه ی این دوره ندارم. اما صمیمانه از زحمات شما سپاسگزارم

پاسخ به سوال 
uncocoder  4 سال پیش
+4 0

سلام،

با توجه به اینکه ظرفیت این دوره به حد نصاب نرسید، متأسفانه عرضه این پکیج لغو می شود.

اما خدمت دوستان عزیزی که پیش خرید کرده اند:

حمایت و از همه مهمتر اعتماد این دوستان بسیار بسیار ارزشمند است. جدا از اینکه هزینه های واریز شده در 5 روز اول تیر ماه 97 به حساب عزیزان واریز خواهد شد، هدیه ناقابلی هم تقدیمشان می گردد.

این هدیه بن خرید خواهد بود که محدودیت زمانی ( و یا محصول ) در آن وجود ندارد. مبلغ آن نیز نسبت به زمان واریز مبلغ پیش خرید محاسبه می گردد. به این ترتیب که به ازای هر روز اختلاف تا 1 ام تیر ماه 97 روزانه مبلغ 2000 تومان خواهد بود. چنانچه این مبلغ از 20،000 تومان کمتر شود، اعتبار 20،000 تومانی در نظر گرفته خواهد شد.

به طور مثال عزیزی که حدود 1 ام خرداد 97 ، مبلغ پیش خرید را واریز کرده اند ، بن خرید 60،000 تومانی داخل حساب خود خواهند داشت و عزیزی که تاریخ 30 ام خرداد 97 مبلغ پیش خرید را واریز کرده اند مبلغ 20،000 تومان بن خرید ( بجای 2،000 تومان ) دریافت خواهند کرد.

بن خرید مذکور همزمان با استرداد وجه پیش خرید، به کیف پول دوستان گرامی اضافه خواهد شد.

با امید روزهای بهتر - آقاجانی

+5 0
استرداد تمامی مبالغ صورت گرفت. همینطور طبق وعده داده شده بن های خرید تخصیص داده شد ( 4 تیر 1397 ) (4 سال پیش)
+1 0
سلام وقتتون به خیر حالا که این پروژه منتفی شد که واقعا علاقه داشتم این کار شروع بشه ، میتونید بی زحمت یک منبع معرفی کنید ؟ (4 سال پیش)
0 0
ممنون از آموزش های خوبتون ولی استاد لینک های دانلود ویدیو در بالا خراب هستند یا قابل دانلود نیستند. (4 سال پیش)
0 0
نظر ممنون از اطلاع رسانی شما. لینک تصحیح شد. (4 سال پیش)
+2 0
سلام این آموزش به جایی نرسید و عرضه نشد؟ (2 سال پیش)
پاسخ به سوال 
amir_gamedev  2 سال پیش
+2 0

واقعا ناراحت کنندس دیدن مطالبی همچون این مطلب برام ... واقعا ناراحت کنندس ... استاد عزیز امیدوارم حمایت از این سایت و محصولاتش بیش از پیش بشه و دوستان همگی مبلغ موثری باشن .

ولی واقعا این پکیج ، پکیج فوق العاده ای میشد اگر میومد . . . صد هزار حیف 


پاسخگویی و مشاهده پاسخ های این سوال تنها برای اعضای ویژه سایت امکان پذیر است .
چنانچه تمایل دارید به همه بخش ها دسترسی داشته باشید میتوانید از این بخش لایسنس این آموزش را خریداری نمایید .