افزایش قیمت آموزشها به بیش از 2 برابرقیمت فعلی         بزودی 
بروز خطا
   [message]
اشتراک در سوال
رای ها
[dataList]

لاگین شدن با اس ام اس

سجاد  2 ماه پیش  2 ماه پیش
+1 0

سلام دوستان من برای ارسال پیام باید چکار کنم من توی فرم لاگینم اسم ، کد ملی ، شماره موبایل و پسورد می گیرم بعد اگر ایجکس برای دریافت کد یک html رو برام لود بکنه اطلاعت رو چطور به عنوان یک کاربر اضافه کنم؟ 

 برای این سوال 1 پاسخ وجود دارد.
پاسخ به سوال 
libcode  2 ماه پیش
+2 0

سلام دوست من ، اگر میخواهید همچین سیستمی را راه اندازی کنید اول به یک api پنل پیامک نیاز دارید که اکثر شرکت های هاستینگ این رو میدن و باید مستندات و قوانین مربوط به ارسال پیامک را بخوانید . اما توصیه میکنم که برای لاگین استفاده نکنید چون کاربر هر دفعه باید کد دریافت کنه و این کدها دائم توی یک جدول خاص تعریف میشن و حذف میشن پس از اتمام تاریخ شون که میتونه چند دقیقه یک بار باشه و باید curl رو بر روی یک کد خاص که این کد های مصرف شده یا کد هایی که تاریخ شون گذشته رو پاک کنه و دائماً سر دیتابیستون شلوغ میشه و این برای سایت هایی که کاربر فعال زیاد دارن ، باعث میشه کمی به سرور فشار بیاد . پس بهتره به جای ساخت این امکان ، این امکان رو به رجیستر کردن شماره موبایل (مثلاً برای صحت درست بودن شماره تلفن)بفرستید.

پس در لحظه ی ثبت نام باید برای یک فرم خاص یک ورودی خیلی ساده که میتونه برای راحتی کاربر فقط از نوع عدد باشه (پس کدی که قراره به سمت کابر بره باید به صورت عدد باشه) ارسال بشه و کاربر به محض زدن دکمه ثبت نام به این فرم میاد و این فرم فقط یک ورودی از نوع عدد  و یک دکمه ثبت داشته باشه کفایت میکنه به این فرم با استفاده از ajax بهش چیزی نمیدیم بلکه اگه کاربر دکمه ی ثبت را فشار داد باید عدد وارد شده توسط ajax به یک url فرستاده بشه و در اون url (که میتونه یک متد از یک controller باشه) با استفاده از php کد داخل دیتابیس (که باید مربوط به همون id کاربر باشه) دریافت بشه و با کد وارد شده (توسط کاربر) بررسی بشه و صحتش معلوم بشه که در صورت درست یا نادرست بودن میتونه به صورت json یک داده ای ارسال بشه به سمت همون فرم قبلی که میتونه برای راحتی کار فقط یک true یا false باشه. و در صورت درست یا نادرست بودن پیغام مناسب به کاربر نمایش داده بشه.

امیدوارم توضیحاتم کمکی کرده باشه. اگر هم جایی را متوجه نشدید یا به مشکل خوردید همین جا مطرح کنید.


پاسخگویی و مشاهده پاسخ های این سوال تنها برای اعضای ویژه سایت امکان پذیر است .
چنانچه تمایل دارید به همه بخش ها دسترسی داشته باشید میتوانید از این بخش لایسنس این آموزش را خریداری نمایید .